Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sopotnia Wielka

(28.11 .2021) I Ndz. Adwentu.

INFORMACJE OGÓLNE:

Adwent nie jest wspominaniem przeszłości ani kreowaniem przyszłości, lecz przeżywaniem teraźniejszości. Dlatego na progu Adwentu liturgia wzywa Kosciół, aby na nowo głosił wszystkim narodom swe przesłanie- Bóg przychodzi.On nie jest Bogiem, który żyje w Niebie, nie interesuje się nami ani naszymi dziejami.Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście.Bóg przychodzi aby nas zbawić. Niech ta prawda pozwoli godnie uczestniczyć w I Ndz.Adwentu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:

1 Ziętek Mirosław
2.Uflont Paweł
3. Gawlas Jan.
4. Kamiński Józef
5 Stano Julian.

Od jutra rozpoczynamy odprawianie Rorat. Wraz z Maryją oczekujemy na przyjście Zbawiciela. Zapraszam dzieci z rodzicami,kandydatów do bierzmowania oraz starszych na godz. 17.00.Ze wzgl. na sytuacje epidemiologiczną zostajemy w ławkach, nosimy maseczki a później zobaczymy co będzie dalej. Może się poprawi to wrócimy do tego co było przed pandemią.
Mozna juz nabywać świece "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" w cenie min. 10 zł.
Od wczoraj mamy 6 nowych Lektorów, cieszymy się i życzymy Im gorliwości w czytaniu Słowa Bożego.

MSZE ŚWIĘTE KSIĘŻA W PARAFII

Od pon-wt: 700 od śr-sob : 1800  ( 1700 X-III)

w niedziele i święte: 8 00, 9 30 ( kaplica w Sopotni Wielkiej Kolonii VI-IX), 11 00, 15 30 (X-V)

Administrator: ks. Okrzesik Janusz