Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sopotnia Wielka

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCI

400-lecia śmierci Męczenników Koszyckich, wśród których jest i nasz św. Melchior.

Jak co roku, w pierwszą niedzielę września – 1 września br. w Cieszynie odbędą się centralne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, w które wpisana jest uroczysta procesja z relikwiami Męczennika przez granicę na Olzie, z udziałem pielgrzymów czeskich z biskupem ostrawsko-opawskim Franciszkiem Lobkowiczem na czele. Do udziału w tej uroczystości, która rozpocznie się o godz. 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie już teraz zapraszam.

Uroczystości z okazji 400-lecia śmierci Męczenników Koszyckich, wśród których jest i nasz św. Melchior, będą miały miejsce w samych Koszycach w dniu 7 września br. Tamtejszy arcybiskup Bernard Bober zaprosił na nie biskupów diecezji, z których pochodzili męczennicy, w tym także biskupów bielsko-żywieckich.

Do Koszyc będziemy też pielgrzymować jako cała diecezja. Niezależnie od obranych dróg i sposobów pielgrzymowania chcemy spotkać się na uroczystej Eucharystii w Koszycach w dniu 12 października br. Dokładne informacje organizacyjne o pielgrzymce będą podane w stosownym czasie.

MSZE ŚWIĘTE KSIĘŻA W PARAFII

Od pon-wt: 700 od śr-sob : 1800

w niedziele i święte: 8 00, 9 30 ( kaplica w Sopotni Wielkiej Kolonii VI-IX), 11 00, 15 30 (X-V)

Administrator: ks. Okrzesik Janusz