Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sopotnia Wielka

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy 2024

Zapraszam wszystkich diecezjan do wyruszenia na pielgrzymi szlak w ramach dorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wychodzi z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Tematem tegorocznej pielgrzymki są słowa: To my tworzymy Kościół. Wszystkich duszpasterzy i diecezjan wyczekuję 11 sierpnia o godz. 14.00 na Jasnej Górze, kiedy to odprawimy Mszę św. na zakończenie pielgrzymki. Zapraszam również kapłanów i wiernych do uczestnictwa we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki.

Pielgrzymka Bielsko-Biała

Zapisy: od 5 maja do 31 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2024 r. Mszą świętą o godzinie 8:00 w Bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.

PIELGRZYMKA WĘGRY
Budapeszt – Szentendre - Ostrzychom

13-15.09.2024

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych. Przejazd w kier. Węgier. BUDAPESZT – Zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym. BUDA – najstarsza część miasta. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe z Pałacem Prezydenckim. Stare Miasto – Baszty Rybackie, kościół NMP (zwany kościołem św. Macieja). W godzinach wieczornych rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Budapesztu.

2 dzień

Śniadanie. BUDAPESZT – dalsze zwiedzanie z przewodnikiem. PESZT– Parlament (jeden znajwiększych na świecie budynków rządowych), Bazylika Św. Stefana z Kaplicą Prawicy, Vaciucta – słynny peszteński deptak rozciągający się od Placu Vorosmarty do zabytkowej Hali Targowej. Czas wolny. Ok. godz. 19.00 Wieczór Węgierski. Nocleg w ok. Budapesztu.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SZENTENDRE – wielokulturowego miasta, które na przestrzeni dziejów zamieszkane było przede wszystkim przez Serbów, ale także Chorwatów, Niemców i Greków. Czas wolny w malowniczym starym mieście i na naddunajskim pasażu. Następnie zwiedzimy OSTRZYCHOM - jedno z najstarszych miast na Węgrzech, które zostało założone w roku 960 r. przez księcia Gejzę, który w miejscu dawnej rzymskiej strażnicy granicznej Strigonium ustanowił
pierwszą stolicę Węgier. Miały tu miejsce chrzest i koronacja św. Stefana, a także narodziny św. Kingi i jej siostry bł. Jolanty. Ostrzyhom jest stolicą arcybiskupią prymasów Węgier. W godzinach wieczornych przejazd na miejsce zbiórki.

Cena: 1.300,- pln + 70,- euro (przy 30 os.)

Świadczenia:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi w hotelach (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami)
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW, KL, CP
- miejscowy przewodnik, rejs statkiem po Dunaju, Wieczór Węgierski
(kwota 70 euro jest integralną częścią ceny i nie podlega rozliczeniu. Organizator zastrzega sobie prawo dokonania
drobnych mian w programie i w kolejności zwiedzanych obiektów)

______________________________________________________________________________________________

MSZE ŚWIĘTE KSIĘŻA W PARAFII

Od pon-wt: 700 od śr-sob : 1800  ( 1700 X-III)